chlopiec szydelko 4

Poznajcie 11-latka, który stał się gwiazdą szydełkowania

chlopiec szydelko 4

Szydełkowanie to czasochłonne zajęcie, ale przy odrobienie cierpliwości, i bujnej wyobraźni można stworzyć małe dzieła sztuki. Jonah to 11-latek, który opanował tę umiejętność do perfekcji. Jego przygoda z dzierganiem zaczęła się w wieku 5-ciu lat, i tak go wciągnęła, że dzisiaj ma setki tysięcy fanów w mediach społecznościowych, swoją własną firmę, oraz zabiera się za pisanie książki.

Kiedy wieść o jego pasji rozeszła się po internecie, zamówienia napłynęły niczym lawina. Chłopiec, razem z mamą, postanowili zrobić z pasji biznes, i sprzedawać piękne rękodzieła chłopca. Jonah wszystko wykonuje sam, dlatego aby mieć czas na naukę, rodzice ograniczyli ilość zamówień. Zobacz jego profil na Instagramie – Jonahhands.

dziergajacy chlopiec

 

Jonah Larson pochodzi z Etiopii, i adoptowała go wspaniała rodzina, która pomaga mu rozwijać pasję. Jak twierdzi szydełkowania nauczył się z filmików na youtubie, a hobby to jest dla niego bardzo relaksujące. Dzierganie wciągnęło go tak bardzo, że zaczął tworzyć coraz to bardziej skomplikowane, i bardziej czasochłonne rzeczy. Dzisiaj jest w stanie udziergać niemalże wszystko, od rękawiczek po koce. Niebawem pojawi się także jego książka, w której chłopiec udziela rad na temat szydełkowania.

Jonah prócz talentu ma także dobre serce, i wysyła swoje prace do sierocińca w Etiopii, w którym sam był wychowywany przed adopcją. Stara się jak może, aby pomagać dzieciom, które nie miały tyle szczęścia co on. Chłopiec uczy się pilnie, aby spełnić swoje marzenie i zostać chirurgiem.

 

dziergajacy chlopiec 3

dziergajacy chlopiec 5źródło: Instagram – Jonah Larson

 

Posted in blog and tagged , .