Specjalny nóż do kokosa od Tomorrow’s Kitchen

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś otworzyć orzech kokosowy w domu, to wiesz, że nie jest to wcale takie proste zadanie. Oczywiście można kombinować na różne sposoby, używając młotka, siekierki, dużego noża, a nawet suszyć owoc w piekarniku, ale po co, skoro można go w prosty sposób otworzyć przy pomocy jednego sprytnego gadżetu.

Specjalny nóż do kokosa od Tomorrow’s Kitchen to praktyczny gadżet kuchenny, który pozwoli w prosty sposób dostać się do wnętrza tego smakowitego, egzotycznego orzecha. Narzędzie z jednej strony posiada szpiczasty nożyk do przekłuwania „oczek”, dzięki czemu można wylać mleko do szklanki, a z drugiej szeroki tasak do przepołowienia kokosa. Aby rozłupać orzech należy kilka razy opukać go nożem po obwodzie. Do kupienia tutaj.

 

 

Co kryje w sobie kokos?

Orzechy kokosowe to niezwykłe źródło zdrowego tłuszczu, dlatego powinno się je jak najszybciej dołączyć do codziennej diety. Z kokosa można przygotować pyszne domowe mleko kokosowe, które będzie świetną alternatywą dla alergików, bądź świeże wiórki. Takie zdrowe mleko, bez laktozy, stosuje się jako bazę do koktajli i szejków owocowych i warzywnych. Podobno kokos poprawia prace serca, zawiera sporo witamin z grupy B a także bardzo dużo potasu, i innych cennych składników mineralnych, dlatego bez wątpienia trzeba go jeść, a żeby szybko i sprawnie wydobyć z niego to co najlepsze, wystarczy użyć narzędzia do kokosa.

 

noz do kokosa3

 

noz do kokosa1

 

kupisz tutaj button

Posted in dom, kuchnia and tagged , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.