chmurka do podlewania peleg

Chmurka do podlewania mocowana na butelkę by Peleg Design

Chmurka do podlewania mocowana na butelkę to praktyczny gadżet ułatwiający utrzymanie kącika z zielenią w jak najlepszej formie. Po co kupować zajmujące dużo miejsca konewki, jeśli można zrobić konewkę z butelki.

chmurka do podlewania peleg

Chmurka do podlewania Rainmaker to super akcesorium, za które z pewnością podziękują ci wszystkie kwiatki i zioła. Jedyne czego tutaj potrzeba to uniwersalna, plastikowa butelka i voila.. konewka gotowa. Kształt burzowej chmurki nie jest przypadkowy, bo przecież co najbardziej kojarzy się z nawadnianiem roślin? Pewnie że deszcz! Ciekawy design, funkcjonalność i humor to trzy cechy, które charakteryzują ten zarówno ten, jak i  inne projekty marki Peleg.

Jak zamienić butelkę w konewkę?

Chmurkę do podlewania mocuje się na butelce w banalny sposób. Wystarczy pozbyć się starej, klasycznej nakrętki, i zastąpić ją deszczową chmurą. Po przechyleniu butelki, woda przelatuje małymi dziurkami, tworząc strużki deszczu, które pięknie nawadniają nasze ukochane rośliny. Z tym małym, ale jakże praktycznym gadżetem znika problem przechowywania dużych, niezgrabnych konewek, dzięki czemu można zaoszczędzić odrobinę miejsca na parapecie, czy w balkonowym kącie. Po skończonej pracy, tę sprytną, małą konewkę, odkręca się, i chowa do szuflady. Pasuje na większość butelek o standardowej średnicy szyjki ok. 2,5 cm. Pojemność takiej kompaktowej konewki zależy jedynie od potrzeb właściciela. Jeśli jest konieczności podlania jedynie kilku małych roślinek zdobiących sypialniany regał, wystarczy nakręcić chmurkę na małą butelkę z wodą, jeśli natomiast do nawodnienia mamy cały szereg stojących na balkonie pelargonii, w ruch pójdzie butelka większa.

Z takim uroczym gadżetem podlewanie sprawi radość także najmłodszym ogrodnikom, a żeby nauka dbania o roślinki sprawiała jeszcze większą frajdę, można przyozdobić w oryginalny sposób także butelkę, tworząc wyjątkową, bajkową podlewaczkę.

kupisz tutaj button

Posted in dom, ogród and tagged , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.