rozkladany stolik ze skrzydlami elytra

Elytra – drewniany stolik, który rozkłada się niczym skrzydełka chrząszcza

Stolik Elytra to doskonały przykład sztuki użytkowej, która czerpie inspiracje prosto z natury. Nawiązuje do skrzydeł, a w zasadzie do rozkładanej skurupki chroniącej skrzydła, którą posiadają chrząszcze.

Rozkładane meble od lat cieszą się popularnościa, głównie dzięki swojej funkcjonalności. Stolik ze skrzydłami chrząszcza pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w bardzo prosty sposób. Wystarczy rozsunąć jedną z transparentnych części, aby wprawić w ruch drugą, dzięki czemu powierzchnia użytkowa zwiększa się dwa razy. Autorką tego pięknego przedmiotu jest, projektantka mebli i wnętrz, Radhika Dhumal.

Więcej informacji : Elytra – Rozkładany stolik ze skrzydłami chrząszcza

rozkladany stolik ze skrzydlami elytra 2zdjęcia: Radhika Dhumal

Są meble, obok których ciężko przejść obojętnie, i do nich właśnie należy ten stolik. Nie dość, że Elytra doskonale spełnia swoją funkcję, to jeszcze posiada ogromny urok osobisty. Szklane rozkładane skrzydła, po złożeniu, chronią drewniany korpus, czyli dokładnie tak jak to wygląda u chrabąszcza. Od wieków natura inspiruje artystów, a ten drewniany chrabąszcz jest tego doskonałym przykładem.

rozkladany stolik ze skrzydlami elytra 3 zdjęcia: Radhika Dhumal

rozkladany stolik ze skrzydlami elytra 4zdjęcia: Radhika Dhumal

rozkladany stolik ze skrzydlami elytra 5zdjęcia: Radhika Dhumal

rozkladany stolik ze skrzydlami elytra 6zdjęcia: Radhika Dhumal

25+pomysłowych zestawów pościeli, których aż szkoda przykryć narzutą

Posted in blog, dom and tagged , , , , , .