mlynek do warzywnego spaghetti

Obierak do warzywnego spaghetti od Microplane

Zamiast opychać się wysoko węglowodanowym makaronem, może warto pomyśleć o jakimś zdrowszym zamienniku. Cienkie nitki z cukinii i marchewki, podane z jakimś wybornym sosem, mogą smakować równie dobrze, a zawierają znacznie mniej kalorii, i dostarczają sporo witamin. Takie dania szczególnie dobrze smakują latem, kiedy to zależy nam na lekkich, niezbyt czasochłonnych posiłkach.

mlynek do warzywnego spaghetti

 

Obierak do warzywnego spaghetti firmy Microplane to praktyczny gadżet kuchenny, dzięki któremu szybko wyczarujesz domowy, zdrowy, bezglutenowy makaron. W porównaniu do innych tego typu akcesoriów ta dekoracyjna tarka jest dość niewielkich rozmiarów, a dwa osobne otwory pozwalają na skrojenie zarówno mniejszych, jak i większych warzyw.

Cała magia tego fantastycznego gadżetu kryje się w osadzonych pod kątem ostrzach typu julienne, które tną warzywa na paski, niczym temperówka. Większy otwór obieraczki poradzi sobie z cukinią lub ogórkiem, natomiast ten mniejszy idealnie sprawdzi się przy robieniu makaronu z marchewki. Takie paski można dodać do sałatki, surówki, lub po prostu potraktować jako zamiennik makaronu, i podać z jakimś dobrym sosem. Temperówka do warzyw pozwoli stworzyć, bez dużego nakładu pracy, smaczne, zdrowe wegańskie danie. Taki bezglutenowy makaron stał się ostatnio hitem wśród blogerek kulinarnych na całym świecie. A jeśli nie wyobrażasz sobie obiadu bez mięsa, a idea weganizmu czy wegetarianizmu zupełnie ci nie odpowiada, to zawsze kolorowe, warzywne paski możesz wykorzystać do przygotowania sałatki, będącej dodatkiem do karkówki.

kupisz tutaj button

Posted in dom, grill, kuchnia and tagged , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.